TECHNOLOGICKÉ VYBAVENÍ

Tavírna

Tavírna je vybavena dvěmi studenovětrnými kupolovými pecemi s předpecím, dvěmi elektrickými obloukovými pecemi umožňujícími rafinaci kovů a středofrekvenčními indukčními pecemi. Pro plynulé zásobování tekutým kovem jsme vybaveni i kanálkovou udržovací pecí.

Název Kapacita
2x kupolová pec 7,5 t/hod
2x elektrická indukční pec 4 t
2x elektrická oblouková pec 6 t
2x udržovací pec 6 t

Formovna

Na našich poloautomatických linkách jsme schopni odlévat široký sortiment odlitků s přesností CT10 dle ISO 8062 v sériích od 100 ks/rok. V současné době jsou provozovány tři výrobní linky využívající proces střásání s dolisováním. Na lehké formovací lince jsme schopni vyrábět sortiment šedé litiny od 2 do 40 kg a sortiment tvárné litiny od 2 do 30 kg. Na lince L1 jsou odlévány odlitky šedé litiny, tvárné litiny a oceli. Těžká formovací linka je určena pro výrobu odlitků z šedé litiny v hmotnostní kategorii 40- 400 kg a tvárné litiny v rozmezí 100 – 200 kg.

šedá litina tvárná litina ocel
hmotnostní kategorie 2 - 400 kg 2 - 200 kg 15 - 120 kg
výrobní kapacita 18.000 t/rok 6.000 t/rok 4.000 t/rok

Jaderna

Výroba probíhá vstřelováním jádrové směsi do jaderníku nebo ručním plněním. Využíváme studený i horký proces. U horkého procesu se jedná o HOT-BOX nebo Croning. U obou zmiňovaných dochází k vytvrzení teplem dodávaným do jaderníku hořáky či elektrickým topením. Studený proces využívá COLD-BOX (Amin) nebo CO2 Rezol. K vytvrzení dojde profukováním jádra katalyzátorem. Díky jádrům jsme schopni vyrábět velmi složité tvary odlitků.

Název Kapacita
Hot-Box max. 53 l
Cold-Box max. 30 l
CO2-Resol max. 36 l
Croning max. 36 l

Cídírna

Pro čištění odlitků disponujeme komorovými tryskačemi, průběžnými tryskačemi a bubnovými tryskačemi. Na cídírenských pracovištích dochází k apretaci i tvarově velmi složitých odlitků oceli. Součástí provozu dokončujících operací je rovněž paličské pracoviště a pracoviště svařování. Pro zajištění požadovaných mechanických vlastností jsme vybaveni průběžnými žíhacími pecemi, kde provádíme normalizační žíhaní s popouštěním.


Lakovna

Pracoviště lakovny je vybaveno dvěma lakovacími linkami s vodou ředitelnou ekologickou barvou, která je vhodná jako základová. Podle hmotnosti odlitků je lakování prováděno v máčecích koších, nebo přímo závěsem v máčecí vaně.

Dotační programy Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 10641 Napište nám
Odlitky Fe Areál Tatry 1448/5, 742 21 Kopřivnice Volná místa
Odlitky Al Tel.: (+420) 556 493 652, E-mail: tatrametalurgie@tatra.cz Laboratoře a zkušebny
Výkovky Copyright (c) 2021 TATRA METALURGIE a.s. Download