TATRA METALURGIE a.s.

Vítejte

 
na stránkách TATRY METALURGIE a.s., dceřiné společnosti firmy TATRA TRUCKS a.s., tradičního výrobce nákladních automobilů.

 

TATRA METALURGIE a.s.

 

je významným českým výrobcem odlitků a výkovků, které jsou dodávány pro strojírenské aplikace v mnoha evropských zemích.

Obchodní činnost společnosti navazuje na dlouhodobé obchodní vztahy se zákazníky slévárny (Tafonco a.s.) a kovárny (Taforge a.s.) s cílem jejich dalšího posílení a rozvoje.

Odlitky a výkovky směřují do automobilového průmyslu, železničního průmyslu, k výrobcům zemědělských strojů, stavebních strojů a manipulační techniky. Své uplatnění naleznou i v oblasti všeobecného strojírenství i speciálních aplikací.

Výroba odlitků je soustředěna do slévárny litiny a oceli a slévárny hliníkových slitin. Strojní formování litinových a ocelových odlitků probíhá na automatických linkách o hmotnosti od 5 do 400 kg.

Slévárna hliníkových slitin vyrábí ručně a strojně formované odlitky včetně kokilových odlitků o hmotnosti od 0,1 kg do 100 kg. Celková výrobní kapacita provozu slévárny představuje 30.000 t/rok.

Výroba zápustkových výkovků je schopna pokrýt požadavky zákazníků od hmotnosti 0,5 kg do 60 kg z legovaných a uhlíkových ocelí. Díky rozsáhlému strojnímu parku umíme vyrobit rotační, pěchované i tvarově složité výkovky. Celková výrobní kapacita provozu kovárny je 15.000 t/rok v návaznosti na skladbu výrobního sortimentu.

Svým dlouhodobým i novým partnerům nabízíme komplexní řešení od doporučení vhodné technologie výroby až po dodávku výsledného produktu.

Zveme  Vás k návštěvě naší společnosti, abyste mohli posoudit, jak se můžeme podílet na řešení Vašich představ a požadavků.